forum mlodziezy wroclawia 2019 (4)

XVI Forum Dyskusyjne Młodzieży Wrocławia: Nowoczesne technologie a rynek pracy

W jakie kierunki studiów powinno inwestować państwo w obliczu rozwoju sztucznej inteligencji? Jakie branże pojawią się w przyszłości? Jak można zarobić inwestując w wirtualne waluty? O tym – oraz o wielu innych zagadnieniach – dyskutowała w Centrum Konferencyjnym WPP wrocławska młodzież.

W ramach XVI Forum Dyskusyjnego Młodzieży Wrocławia, spotkaliśmy się z licealistami na debacie na temat nowoczesnych technologii i ich wpływie na rynek pracy. Jak co roku, pojawiło się wiele kreatywnych odpowiedzi. Uczestnikami debaty byli uczniowie LO nr I, Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 5, Liceum Ogólnokształcącego nr IX im. Juliusza Słowackiego, LO nr XVI oraz Zespołu Szkół Ekonomiczno-Ogólnokształcących. Wydarzenie powstało we współpracy z Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego, w ramach projektów Akademia Talentów i Uzdolnień oraz Młodzi Obywatele Kultury.

Gośćmi Forum byli: Katarzyna Zawadzka – autorka Wrocławskiej Koncepcji Edukacyjnej z WCRS, Katarzyna Sokołowska oraz Katarzyna Wysocka z Biura Rozwoju Gospodarczego, Joanna Stasiewicz – kierownik Działu Marketingu i Public Relations spółki DOZAMEL, Agata Salników – polonistka, etyczka, tutorka oraz dr Marcin Brol – pracownik naukowy Katedry Makroekonomii na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, specjalista ds. ekonomii sektora publicznego i ekonomii sieciowej. Debatę przygotowali uczniowie LO Nr VI.

Prześlij artykuł poprzez:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email
Share on whatsapp