Uroczyste otwarcie hali przemysłowej C5

09.11.17

Nowo wybudowana hala produkcyjno-usługowa C5 na terenie Dozamelu, została uroczyście otwarta 6 listopada 2017 r. w obecności ministra infrastruktury i budownictwa, przedstawicieli władz lokalnych, nauki i biznesu. Nowy obiekt hali produkcyjno-biurowej, wraz z przyległym budynkiem biurowo socjalnym ma łączną powierzchnię zabudowy 4 503,95 m2, całkowitą powierzchnię użytkową 6 410 m2 i kubaturę 67 626 m³. -Nie byłoby tej hali bez wspólnego wysiłku wielu ludzi, wielu firm i wsparcia różnych instytucji - podkreślił Paweł Kowalczewski, prezes Dozamel Sp. z o.o., podczas oficjalnej uroczystości otwarcia hali. - Chciałbym podziękować Właścicielowi reprezentowanemu przez p. Ministra za zaufanie do naszych kompetencji i udzielenie w kwietniu 2016 r. zgód korporacyjnych na rozpoczęcie inwestycji. Dziękuję zespołowi projektowemu p. Andrzeja Gacka za zaprojektowanie tego obiektu, dziękuję generalnemu wykonawcy firmie Rest wraz z podwykonawcami. Dziękuję firmie p. dr Rybki za nadzór inwestorski nad inwestycją, dziękuję bankowi PKO BP za finansowanie i elastyczne podejście do naszych problemów. Dziękuję także pracownikom Dozamelu, bez wysiłku których ta inwestycja nie byłaby możliwa, bo – co podkreślę – sfinansowana została ze środków własnych naszej firmy, z wypracowanego zysku. W tym kontekście, a także z uwagi na kolejne potrzeby wybudowania nowych powierzchni dla naszych kluczowych partnerów, niezwykle zasadne wydaje się pozostawienie dywidendy w Spółce. Tego rodzaju nasze oczekiwanie wpisuje się w politykę rządu, polegającą na pozostawianiu środków w spółkach Skarbu Państwa, które realizują inwestycje rozwojowe skutkujące wzrostem wartości firmy. Środki zostają w Dozamelu, dzięki czemu możemy dziś świętować otwarcie tej hali.

 

-Przypomnę, że jesteście przedsiębiorstwem w 100 proc. kontrolowanym przez państwo i jesteście organizacją, która generuje duże zyski rok do roku, która zarządza przestrzenią gospodarczą, dającą zatrudnienie ok. 3 tys. pracowników - dodal Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk. - Dozamel jest przykładem tego, jak państwo może wspierać biznes w Polsce. Interesuje nas współpraca z podmiotami, które liczą się w przestrzeni gospodarczej, a takim podmiotem właśnie jesteście. Minister przywołał istniejące jeszcze kilka lat temu plany prywatyzacji przedsiębiorstwa: -O tym nie można nie mówić, bo to stanowi pewne memento. My wzmacniamy i wspieramy dobre przedsięwzięcia - akcentował Minister. 

 

-Nasza współpraca to klasyczna sytuacja win-win – podkreśliła z kolei Beata Stelmach, Prezes Zarządu GE na Polskę i Kraje Bałtyckie. -Kiedy 25 lat temu GE wchodziło do Polski, najważniejszym atutem kraju była tania siła robocza. Dziś to się zmieniło, ale my nie zamierzamy stąd wyjeżdżać. Mamy świetnych pracowników, dobrą infrastrukturę i perspektywy na rozwój. Nasza wrocławska Fabryka jest ważnym elementem globalnej sieci GE, to stąd wyjeżdżają na cały świat nasze największe generatory, ale też i inne ważne podzespoły.  Dzięki współpracy z Dozamelem możemy się rozwijać, dostarczając naszym klientom coraz lepsze rozwiązania w energetyce.

 

 

Lars Hellberg - President & CEO Fortaco Group - zaakcentował w swoim przemówieniu świetną lokalizację i Wrocławia, i Parku Przemysłowego. -To tutaj możemy rozwijać nasz biznes, z dobrym dostępem do wysoko wyspecjalizowanych pracowników i dobrej infrastruktury, którą zapewnia nam właśnie Dozamel. 

 

 

Hala produkcyjna 

 

  • Nawy I i II wynajmowane będą przez firmę Fortaco, gdzie realizowane będą procesy obróbki skrawaniem oraz procesy spawalnicze elementów ciężkich maszyn górniczych i portowych, a także montaż teleskopowych przenośników taśmowych. W nawie II będzie znajdować się nowoczesne centrum obróbcze pozwalające na obróbkę elementów o dużych wymiarach, dzięki czemu Fortaco rozpocznie realizację planu strategicznego, zakładającego w najbliższym czasie wzrost wolumenu sprzedaży z montażu gotowych podzespołów do 30% obrotów firmy.
  • Nawa III będzie wynajmowana przez firmę GE Power. Realizowane tam będą prace związane z montażem, programowaniem oraz wykonywaniem testów szaf sterowniczych na potrzeby energetyki, w tym szaf układów wzbudzania generatorów oraz szaf regulatorów turbin. 


Strefa pracownika

zapomniałem hasła

Aktualności

Projekty UE

 

więcej >

DOZAMEL w Dolnośląskiej Ekstraklasie Biznesu

2019-01-23

W dniu 22 stycznia 2019 we Wrocławskim Centrum Kongresowym Hali Stulecia odbyła się uroczystość wręczenia Dolnośląskich Certyfikatów Gospodarczych XXVIII edycji oraz wręczenia Dolnośląskich Nagród Gospodarczych. Podczas uroczystej gali powołano również Dolnośląską Ekstraklasę Biznesu – nową markę jakości i wiarygodności gospodarczej naszego regionu. więcej >

Dofinansowanie projektów ze środków UE, mechanizm sygnalizowania potencjalnych nieprawidłowości w POIŚ

21.12.18

Informujemy, że DOZAMEL Sp. z o.o. otrzymał dofinansowanie Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, I Oś Priorytetowa - Zmniejszenie emisyjności gospodarki, dla następujących projektów: więcej >