DOZAMEL po raz piąty w gronie 229 firm odpowiedzialnych społecznie

29.03.19

DOZAMEL po raz piąty znalazł się w gronie 229 firm odpowiedzialnych społecznie. Premiera 17. edycji raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2018. Dobre praktyki” odbyła się 28 marca w Warszawie. 

Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” to największy w Polsce przegląd działań biznesu społecznie odpowiedzialnego w danym roku, wydawany przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu począwszy od 2002 r.

 

W tegorocznym Raporcie znalazło się 1549 dobrych praktyk biznesu z zakresu społecznej odpowiedzialności i zrównoważonego rozwoju, w tym 826 nowych (poprzednia edycja: 639) i 723 długoletnie (poprzednia edycja: 551). To wzrost o 30 proc. w stosunku do roku ubiegłego i kolejny rekord w 17-letniej historii publikacji. Coraz więcej firm wdraża i realizuje działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR), podchodząc do nich kompleksowo - czyli włączając rozwiązania społecznie odpowiedzialne w strategie biznesowe na różnych szczeblach organizacji.

 

DOZAMEL zgłosił do tegorocznej edycji Raportu 5 długoletnich dobrych praktyk, zrealizowanych w ubiegłym roku w ramach wdrożonej strategii CSR na lata 2018-2022.:

 

  • Wspieranie projektów edukacyjnych wrocławskich szkół i uczelni oraz współpraca w rozwoju i promocji szkolnictwa branżowego (obszar wg ISO 26000 „Zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej”)
  • Wspieranie rozwoju sportu wśród pracowników DOZAMELU i firm z terenu Wrocławskiego Parku Przemysłowego (obszar wg ISO 26000: „Praktyki z zakresu pracy”)
  • Popularyzacja idei honorowego krwiodawstwa we Wrocławskim Parku Przemysłowym (obszar wg ISO 26000: „Zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej”)
  • Propagowanie akcji skierowanej do seniorów „Koperta życia” (obszar wg ISO 26000 „Zagadnienia konsumenckie”)
  • Wspieranie Domu Pomocy Społecznej w Opolnicy (Bardo) (obszar wg ISO 26000: „Zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej”)

 

Praktyki w Raporcie... są pogrupowane według 7 obszarów normy ISO 26000: ład organizacyjny, prawa człowieka, praktyki z zakresu pracy, środowisko, uczciwe praktyki operacyjne, zagadnienia konsumenckie oraz zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej. Do najpopularniejszych obszarów w roku 2018 należały: zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej oraz praktyki z zakresu pracy. Najmniej reprezentowanym obszarem, po raz pierwszy w historii raportu, były uczciwe praktyki operacyjne (poprzednio: prawa człowieka).

 

Dobrym praktykom w Raporcie przyporządkowane są Cele Zrównoważonego Rozwoju ONZ (jest ich siedemnaście, szczegóły tutaj: http://www.un.org.pl). Podobnie jak w dwóch poprzednich edycjach, w 2018 roku dominowały: Cel nr 4 - Dobra jakość edukacji (351 praktyk) i Cel nr 3 - Dobre zdrowie i jakość życia (317 praktyk).

 

Obecność DOZAMELU wśród 229 firm w skali całej Polski, mogących poszczycić się wdrażaniem i kontynuacją dobrych praktyk z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu, stawia nas na wyróżnionej pozycji w oczach naszych klientów, kontrahentów i partnerów biznesowych.

 

Pełna wersja PDF raportu dostępna na stronie:

http://odpowiedzialnybiznes.pl/wp-content/uploads/2019/03/Raport2018.pdf

a wersja drukowana pojawi się wkrótce w Dziale Marketingu i PR.

Strefa pracownika

zapomniałem hasła

Aktualności

Projekty UE

 

więcej >

Relacja z konferencji "INNOWACYJNY PRZEMYSŁ - KREATYWNA GOSPODARKA - ODPOWIEDZIALNY ROZWÓJ" 19-20.09.2019

24.09.19

-Jesteśmy w epoce czwartej rewolucji przemysłowej, nie ma odwrotu od Przemysłu 4.0, niezależnie do tego, jak rozumiemy to pojęcie – podkreślał Paweł Kolczyński, wiceprezes zarządu Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. na rozpoczęciu konferencji  INNOWACYJNY PRZEMYSŁ - KREATYWNA GOSPODARKA - ODPOWIEDZIALNY ROZWÓJ, która odbyła się  w dniach 19-20 września 2019 r. w Centrum Konferencyjnym WPP. więcej >

Konferencja "Innowacyjny przemysł - Kreatywna gospodarka - Odpowiedzialny rozwój" Wrocław 19-20.09.2019

16.09.19

Organizatorzy:

  • DOZAMEL Sp. z o.o. – podmiot zarządzający Wrocławskim Parkiem Przemysłowym,
  • Wydział Informatyki i Zarządzania Politechniki Wrocławskiej,
  • Wydział Ekonomii i Zarządzania Uniwersytetu Zielonogórskiego,
  • Park Naukowo-Technologiczny Uniwersytetu Zielonogórskiego
oraz Partner Strategiczny: Agencja Rozwoju Przemysłu S.A.    zapraszają do udziału w dwudniowej konferencji pt.: „Innowacyjny przemysł - Kreatywna gospodarka - Odpowiedzialny rozwój”, która odbędzie się we Wrocławiu, 19-20 września 2019. więcej >